Çiftliğimiz

Kocaeli iline bağlı Kandıra ilçesi sınırları içinde yaklaşık 110.000 m2 arazi üzerinde hayat bulan bu projeye 2013 yılında başlandı. Öncelikli amaç şirket çalışanları için sağlıklı ürünler üretmekti.

Ürün listesi oluşturulurken de bölgede yüz yıl önce mevsimine uygun üretilen meyve sebze türleri dikkate alındı. Tabii yerli çeşitlerin yanı sıra Brokoli, Brüksel Lahanası gibi yabancı çeşitler de denendi. 2015 yılı sonunda Organik üretimi tescillenen sahada ilkbahar sonunda Enginar,Araka Yaz mevsiminde Taze Fasulye, Patlıcan, Domates Çeşitleri, Barbunya, Mısır, Semizotu, Kabak, Bal kabağı, Karpuz, Kavun, Çilek üretilmektedir.

Kış mevsiminde ise Ispanak, Kereviz, Pırasa, Kara Lahana, Beyaz Lahana, Kırmızı Lahana, Karnabahar, Marul, Dereotu, Maydanoz, Brokoli, Yeşil Soğan başarıyla yetiştirildi. Bunlara ilaveten Nar, Ayva, Hurma, Dut, Kiraz, Elma, Armut, Muşmula, Erik, Ceviz, Badem ağaçları da 1200 adetlik sayıyla güçlü bir meyve ağacı sahası oluşturdu.

ASA BAHÇESİ ürünleri öncelikle şirket içinde sonrasında ise Migros market zincirine, Feriköy Organik Pazara ve sınırlı bir tüketici topluluğuna (e-posta, whatsapp) ulaştırılmaktadır.

.anasayfa-mobil{ display:none; } @media screen and (max-width: 500px) { .anasayfa-mobil{ display:block; } .desktop-mobil{ display:none; } .sertifika_temiz{ width:100%; height:auto; display:block; img{ width:100%; height:auto; display:block; } } } .page-id-821{ .ci-poststream-container{ width:100% !important; } .ci-sidebar{ display:none !important; } } .products .ci-homepage-products{ width:19% ; float:left; margin:5px; }